Канадська влада прагне посилити свою роль у антикорупційних проєктах в Україні, наприклад, шляхом навчання українських суддів і судових аудиторів, заявила пані посол Канади в нашій державі Наталка Цмоць у інтерв’ю виданню The Globe and Mail.
"Вони (українські посадові особи – ред.) визнають, що це дуже важлива реформа; вони знають, що це одна з умов для вступу в Європейський Союз. Ми випробовуємо Україну; ми підтримуємо Україну", – наголосила дипломат.
Раніше Білий дім підтвердив, що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зустрівся з керівниками антикорупційної системи, про візит яких до Вашингтона вже повідомляло ZN.UA.
За даними ZN.UA, ця поїздка планувалась заздалегідь, а однієї із її ключових тем було обговорення посилення незалежності антикорупційної системи України і тих проблем, які в цій сфері виникають. Але вона співпала з оголошенням президентом Володимиром Зеленським наміру прирівняти корупцію до державної зради на час воєнного стану.
За задумом президента Зеленського, всі справи про зазіхання на економічну безпеку держави, де фігурують суми понад 24 млн грн, розглядатиме не лише НАБУ, а й СБУ. Офіс президента в співпраці зі Службою та Офісом генпрокурора вже готують відповідний законопроєкт. Проблема лише в тому, що водночас гарант Конституції одним махом вибиває основу з-під НАБУ. Навіщо це президенту, якщо антикорблок демонструє вагомі результати, а в нього самого просто зараз достатньо потужних важелів впливу, щоб їх посилити? Відповіді — у статті "Кукла" від президента. Що насправді стоїть за ініціативою прирівняти корупцію до держзради?" Інни Ведернікової й Тетяни Безрук.