UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боголюбов "думає", чи повертатися в Україну після звинувачень ДБР. Він виїхав за паспортом пенсіонера з Волині − ЗМІ

Зараз олігарх у Відні, куди його дружину призначили постпредом при міжнародних організаціях. Однак у МЗС обіцяють скасувати цей указ.

Геннадій Боголюбов разом із дружиною Еміне Джапаровою по дорозі на залізничний вокзал у Києві

Геннадій Боголюбов разом із дружиною Еміне Джапаровою по дорозі на залізничний вокзал у Києві

Колишній співвласник націоналізованого "Приватбанку" Геннадій Боголюбов зміг виїхати з України за втраченим паспортом 67-річного мешканця Волинської області Миколи Сюмака. За даними ZN.UA, олігарх хоче отримати політичний притулок у Великій Британії.

Деталі виїзду одного з найбагатших людей України повідомила "УП" з посиланням на джерела серед правоохоронців. Як зазначають журналісти, на залізничний вокзал у Києві, звідки Боголюбов сів на поїзд у польський Хелм, підприємця привезла його дружина Еміне Джапарова. Раніше вона була першою заступницею міністра закордонних справ, а в лютому 2024 року президент Володимир Зеленський призначив її постійною представницею України при міжнародних організаціях у Відні.

Туди ж, за інформацією ZN.UA, планував виїхати Боголюбов, але "переїзд" не відбувся, оскільки за вказівкою з Офісу президента, Боголюбову відмовили у відкритті дипломатичного паспорту, який надає імунітет його власнику. Окрім того, у базі прикордонників навпроти його прізвища була позначка про те, що дозвіл або відмова йому перетинати держкордон має узгоджуватися з керівництвом ДПСУ.

Читайте також: Коломойський та Боголюбов намагаються впливати на судові процеси у США через фіктивний позов НЗФ проти Приватбанку в Україні

За годину до публікації матеріалу з деталями виїзду Боголюбова за кордон співрозмовник "УП" у МЗС розповів, що указ про призначення Джапарової постпредом у столицю Австрію буде анульований.

Сам Боголюбов у розмові з журналістами відкинув версію, що з виїздом йому допомагала дружина. За його словами, він направився у Лондон, щоб відвідати літню матір та зустрітися з адвокатами.

Підприємцю 62 роки і він виховує п'ятьох неповнолітніх дітей, тобто, має підстави для законного перетину кордону. Боголюбов стверджує, що виїхав за українським паспортом, проте "УП", посилаючись на матеріали розслідування, зазначають, що український прикордонникам він пред'явив чужий документ, а вже польським ‒ власний.

Українська Правда

Також "УП" з'ясувала, що для перетину кордону в систему не вносили паспорт Боголюбова, тобто, олігарх не міг його використовувати.

У Державному бюро розслідувань Боголюбову оголосили підозру у виїзді з України за підробленими документами. Також правоохоронці затримали прикордонника, якого звинувачують у допомозі олігарху. Його відправили в СІЗО з можливістю внести 25 мільйонів гривень застави.

Вже після цього Боголюбов сказав журналістам, що збирався повернутися "через два тижні", проте після пред'явлених звинувачень від ДБР "думає над цим". За його словами, увечері 8 липня він прилетів із Лондона у Відень.

Як повідомляло ZN.UA, після виїзду з України Геннадій Боголюбов планує попросити політичного притулку у Великій Британії. Водночас він хоче розголосити інформацію про пропозицію хабаря у розмірі 100 мільйонів доларів в обмін на «не відкриття» кримінальних справ проти нього в Україні. Чи є у нього докази цього факту − невідомо, проте джерела ZN.UA підтверджують, що така пропозиція йому дійсно надходила.

Як Боголюбов планує пояснювати надавачам політичного притулку численні провадження, відкриті проти нього у Лондоні, США та Ізраїлі за махінації у "Приватбанку" − наразі не відомо.

Читайте також: Боголюбов вслід за Коломойським намагається через суд скасувати націоналізацію «Приватбанку»

Як раніше писала у своєму матеріалі редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва, олігарх Ігор Коломойський легко перетворює на стратегічну перевагу будь-які тактичні перемоги супротивників. Майже те ж саме можна сказати і про його багаторічного партнера Геннадія Боголюбова, який для слідства мав би бути якщо не співучасником, то ключовим свідком, але опинився поза усіма процесами. Чому, читайте в тексті "Коломойський — небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше".