UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ показали тренувальну базу ПВК "Вагнер" в Росії

Охочих виїхати воювати в Сирію за 3,5 тис. доларів США в Росії не бракує.

Табір набільш відомої російської групи військових найманців ПВК"Вагнера" базується за 30 кілометрів від Краснодару біля хутора Молькіно на південь по трасі М-4 "Дон". КПП 10-ї бригади ГРУ знаходиться в сотні метрів від селища, по інший бік траси М-4 "Дон" і залізниці. Як пише журналіст російського видання Znak.com, який вирішив побувати в таборі "вагнерівців", рух на КПП бази доволі жвавий. Постійно заїжджають і виїжджають якісь машини, туди-сюди проходять люди в цивільному і формі. Невідомих людей пропускають неохоче, але журналіст пробрався під приводом дізнатися долю "друзів" в Сирії.

На тренувальній базі ПВК "Вагнер" по периметру встановлені відеокамери, але звернені вони всі об'єктивами всередину, а не назовні.

"Мабуть, будь-яких дій ззовні тут ніхто не побоюється і куди важливіше контролювати те, що відбувається всередині табору", - зазначає журналіст.

На території знаходиться три казарми. І, незважаючи на трагедію 7 лютого в сирійській провінції Дейр-ез-Зор, ніхто не збирається тут згортати свою діяльність. Навпаки, табір планується розбудовувати далі.

Як розповів місцевий житель, "вагнерівці" з'явилися в Молькіно близько 5 років тому, "ще до України". В перший рік існування цього особливого загону ніхто з місцевих навіть не підозрював. Тільки потім інформація почала хоч якось просочуватися назовні.

Працюють найманці в повній секретності, вони ні про що не розповідають, і навіть не мають документів. За словами наближеним до ПВК, військові все здають: паспорти, посвідчення, а в обмін на це їм видають жетони і тільки по них опізнають потім.

При тому живеться "вагнерівцям" вже не так добре, як раніше, адже навіть платню їм урізали. Наближені розповідають, що раніше, під час активних бойових дій в Донбасі, "бійці" отримували по 400 тис. рублів на місяць (близько 6,5 тис. доларів США), а зараз урізали до 200 тис.

Проте охочих воювати в Сирії в Росії вистачає, відправляють в зону бойових дій по не менше 150 осіб. Останнім часом це здебільшого новобранці.

"Старих вони майже всіх поклали там у лютому. Чотири дні тому п'ять автобусів пішло - перша партія. Зараз ще чотири автобуси відправлять. П'ять-шість автобусів відправляють, потім повертається два-три автобуси. Скільки цей Вагнер там з'явився, все так і йде. Два-три автобуси повернуться, а потім поранені, яких з госпіталів виписують, групами починають по п'ять-шість чоловік, до десяти осіб з'являтися за грошима", - розповів виданню колишній військовий.

Раніше телеканал CBS із посиланням на джерела в Пентагоні повідомив про те, що 7 лютого авіація США завдала удару по силах сирійського диктатора Башара Асада, серед яких були російські найманці.

Удар був нанесений після бойового зіткнення урядових військ з підрозділами Демократичних сил Сирії через контроль над нафтовими родовищами.

За даними видання Bloomberg, унаслідок авіаудару були знищені понад 200 бойовиків "ПВК Вагнера", яку контролюють спецслужби РФ.

У понеділок, 12 лютого, дослідницька організація Conflict Intelligence Team оприлюднила перші дані загиблих російських військових. Родичі та знайомі російських найманців із "ПВК Вагнера" підтвердили їхню загибель.

Своєю чергою Міністерство оборони Росії заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там заявили про те, що ніхто з військових, які офіційно перебувають у Сирії, унаслідок удару сил коаліції не постраждав, оскільки їх у цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.

Детальніше про те, що сталося у Сирії 7 лютого, читайте у статті Віталія Федяніна "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".