UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зараз Китай має найбільший у світі флот, що неабияк насторожує США — The Economist

Міністр оборони Америки оголосив про план щодо збільшення потужності військово-морських сил США.

Захід досі не розуміє масштабів «амбіцій Китаю». У звіті, опублікованому цього місяця, Пентагон визнав те, що військово-морські сили Китаю стали фактично найпотужнішими у світі. З часів Другої світової війни саме американські військово-морські сили вважалися найсильнішими. Попри те, що військові кораблі Америки, як правило, ефективніші, ніж їхні китайські аналоги, загальний «тоннаж» військових кораблів, запущених китайським військово-морським флотом в період з 2015 по 2019 рік, перевищив американський за той самий період майже вдвічі, пише журнал The Economist.

Міністр оборони США Марк Еспер сказав, що має план стосовно того, як «вирішити цю проблему».

Зараз Америка нараховує 296 військових кораблів. Еспер пообіцяв розширити флот до понад 355.

Але розмір флоту - це ще не все. Більша кількість військових кораблів може не вирішити «проблему». За словами Еспера, кораблі мають бути «спритними», щоб протистояти конкурентам.

Також, нові військові кораблі США включатимуть безпілотні військові судна, такі як "Морський мисливець".

Безпілотні військові кораблі мають перевагу в тому, що вони менші (і їх важче помітити на радіолокаторах), а також «дешевші» у побудові та експлуатації.

В своєму останньому бюджетному запиті до Конгресу американський флот попросив близько 580 мільйонів доларів на розробку декількох різновидів безпілотних кораблів.

Еспер сказав, що безпілотні кораблі "виконуватимуть різноманітні бойові функції".

Однак, значною проблемою можуть стати саме гроші.

Еспер сказав, що бюджет суднобудування та витрати на військово-морський флот можуть зрости на 13%. Але Пентагон уточнив, що рішення щодо бюджету ще не було прийняте.

Читайте також: Чи зможе Китай звести до нуля викиди вуглецю до 2060 року — The Economist

Раніше повідомлялося, чи вдасться Пекіну «розділити» коаліцію країн Азії, які виступають проти китайського панування в регіоні.