Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) стурбована вимушеною посадкою літака Ryanair у Мінську. Дії білоруської влади можуть порушувати [blink title="Чиказьку конвенцію" headinfo="Конвенція про міжнародну цивільну авіацію (Чиказька конвенція)"]Документ підписаний у грудні 1944 року в Чикаго (США), набрав силу в квітні 1947 року й діє досі. Конвенція встановлює основні принципи роботи міжнародної авіації: правила польотів над територією країни-учасниці, принцип національної приналежності повітряного судна, міжнародні стандарти тощо.[/blink], вважають в організації.
«ICAO серйозно стурбована вимушеною посадкою рейсу Ryanair і його пасажирів, що може суперечити Чиказькій конвенції. Ми сподіваємося, що більше інформації буде офіційно підтверджено зацікавленими країнами й операторами», - йдеться в заяві організації, опублікованій у Twittter.
Після примусової посадки з борта рейсу Афіни-Вільнюс зняли опозиційного журналіста, співзасновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Сама спецоперація із начебто замінуванням літака була спрямована на затримання Протасевича.
Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська здійснив термінову посадку літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе замінування повітряного судна, до аеропорту стягнули пожежних і карети «швидкої допомоги». Згодом стало відомо, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати смертна кара.
У компанії Ryanair стверджують, що отримали інформацію про замінування літака від білоруських диспетчерів, після чого пілоти подали [blink title="сигнал «сквок»" headinfo="Сквок "]Сигнал аварійної ситуації на борту літака, ступінь тяжкості та розвиток якої складно оцінити.[/blink]. У небо підняли винищувач МіГ-29 ЗС Білорусі. За даними ЗМІ, винищувач фактично змусив цивільний борт змінити курс від кордону і сісти в аеропорту Мінська. Наказ підняти в небо винищувальну авіацію віддав особисто нелегітимний президент Білорусі Алєксандр Лукашенко.
Голови держав та лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Дії білоруської влади обговорять на екстреному засіданні Ради ЄС 24 травня, проти режиму Лукашенка можуть ввести нові санкції. США та ще сім країн закликають ICAO тимчасово заборонити польоти над територією Білорусі. Слідкуйте за розвитком подій у спецтемі ZN.UA «Затримання Протасевича в Білорусі».