UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загострення в Нагірному Карабаху: внаслідок перестрілки – 5 жертв зі сторони Вірменії та Азербайджану

Регіон визнано міжнародним співтовариством частиною Азербайджану, хоча його населення складається переважно з етнічних вірмен.

За повідомленнями з Азербайджану та Вірменії, у неділю між сторонами відбулися перестрілки в Нагірному Карабаху. Загинули щонайменше п’ять людей, повідомляє Reuters

Читайте також: Пашинян: російські військові у Нагірному Карабаху не реагують на блокаду регіону

Міністерство оборони Азербайджану повідомило, що двоє військовослужбовців вбиті в результаті перестрілки після того, як азербайджанські війська зупинили колону, яка, за підозрою, перевозила зброю з головного міста регіону в околиці. 

Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило, що троє співробітників міністерства внутрішніх справ Карабаху були вбиті. У повідомленні сказано, що в колоні були документи та табельний пістолет, цим самим вірменська сторона відкинула як «абсурдні» звинувачення азербайджанської сторони про наявність зброї.

Читайте також: ОДКБ посилає свого генсека в Карабах на тлі загострення між Вірменією та Азербайджаном

Воєнні конфлікти в Нагірному Карабаху 

Нагірний Карабах вже давно визнано міжнародним співтовариством частиною Азербайджану, хоча його населення складається переважно з етнічних вірмен. Етнічні азербайджанці, які до війни становили близько чверті населення регіону, втекли з Карабаху (як і з Вірменії), а з решти території Азербайджану були змушені втікати етнічні вірмени. Після війни вірмени втікали з регіону до Вірменії, по собі залишаючи спалені будинки.

Вірменські сили взяли під свій контроль Карабах у війні, яка охопила регіон, коли радянська влада зазнала краху на початку 1990-х років. Азербайджан повернув собі значні частини території в результаті шеститижневих бойових дій в 2020 році, який завершився перемир'ям і відправкою контингенту російських "миротворців".

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян кілька разів зустрічалися в рамках зусиль щодо врегулювання конфлікту, але періодичне насильство знову перекреслювало мирні зусилля сторін.

Читайте також: Російські військові в Карабаху йдуть із Лачинського коридору

Протягом останніх трьох місяців азербайджанські екологи блокували Лачинський коридор, що з’єднує Вірменію та Нагірний Карабах, заявляючи, що вони виступають проти видобутку корисних копалин у регіоні. Вірменія стверджує, що протестувальники є політичними активістами, які діють за вказівкою влади Азербайджану. Минулого місяця Міжнародний суд зобов’язав Азербайджан забезпечити вільне пересування через цей коридор. У листопаді 2020 року після розмінування Лачинський коридор, що зв’язує Карабах з Вірменією і запланували патрулювати російськими військовими.