UA / RU
Підтримати ZN.ua

За однієї умови: в Індії повідомили, коли можуть відновити постачання своєї вакцини

Якщо в червні ситуація з пандемією не покращиться, заборону на постачання можуть продовжити.

Якщо пандемія коронавірусу у світі піде на спад, то вже в червні, а не в квітні, як говорив глава українського МОЗ Максим Степанов, індійський завод з виготовлення вакцин відновить поставки власного препарату в інші країни світу. Про це пише видання The Associated Press.

Виконавчий директор заводу Адар Пунавалла пояснив, що хоча заборона на постачання препарату в інші країни є тимчасовою, вона буде діяти щонайменше 2 місяці. Наразі підприємство працює за того, щоб задовільнити внутрішні проблеми країни. Сьогодні Індія вийшла на рівень, коли там щодня добовий приріст перевищує 100 тисяч випадків. 

Якщо в червні ситуація з пандемією не покращиться, заборону на постачання можуть продовжити.

«Нам доведеться продовжувати поставки в Індії, а не куди-небудь ще. Тому що ми повинні захищати нашу націю», — пояснив він.

Читайте також: У МОЗ підтвердили зупинку Індією експорту препарату CoviShield

Як відомо, Індія призупинила експорт своєї вакцини через погіршення епідситуації всередині країни. 

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, аналогічна ситуація в столиці, Львівській і Хмельницькій областях спостерігалася 21 березня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UAтермін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.