UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз виділить додатково 1 млрд євро на допомогу біженцям

Туск очікує прибуття на територію ЄС нових потоків мігрантів.

У четвер, 24 вересня, глава Євроради Дональд Туск заявив, що на позачерговому саміті Євросоюзу була досягнута угода щодо виділення на допомогу біженцям додатково один млрд євро через Всесвітню продовольчу програму і Верховний комісаріат ООН у справах біженців.

"Сьогодні ми активно наполягали на збільшенні допомоги Лівану, Йорданії і Туреччині. Додаткова допомога буде надана в обмін на посилення співпраці. 1 млрд євро додатково буде мобілізований, щоб допомогти біженцям в регіоні. Ці гроші надійдуть через Всесвітню продовольчу програму і Верховний комісаріат ООН по справах біженців", - зазначив Туск.

Як він сказав, "якщо ми не змінимо парадигму, то Шенген далі буде живий тільки теоретично".

Дональд Туск вважає, що Європу чекають нові хвилі біженців.

"Ми всі усвідомлюємо, що потрібно покласти край цьому хаосу. Коректне управління нашими кордонами - це спільна відповідальність. Було б несправедливо, якби Італія чи Греція одні протистояли цій ситуації. Це причина, по якій їм буде надана допомога, в тому числі у сфері облаштування hotspots (пунктів надзвичайного прийому та реєстрації біженців – прим. ред.)", - сказав голова Євроради.


Раніше повідомлялося, що США виділять 419 млн доларів у фонд допомоги сирійським біженцям.

Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".