UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз погодився дати прикордонникам право повертати біженців на батьківщину

ЄС розширив повноваження агентства з безпеки зовнішніх кордонів Frontex.

Голова Євроради Дональд Туск повідомив, що на саміті в Брюсселі лідери Євросоюзу погодилися наділити агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex додатковими повноваженнями щодо видворення нелегальних мігрантів.

Він додав, що це відбудеться в найближчі місяці.

"Ми домовилися про спільне управління кордонами, щоб посилити мандат Frontex. У найближчі місяці агентство буде розгорнуто в більш оперативний орган. Наша мета - надати Frontex право повертати нелегальних мігрантів за його власною ініціативою і зробити його діяльність в захист зовнішніх кордонів більш активною в плані попередження кризових ситуацій. У той же час країни-члени будуть готові направити додатково сотні прикордонників для Frontex та EASO (агентство з надання притулку – прим. ред.) і забезпечити безпеку районів "гарячих точок" у Греції та Італії", - сказав Туск.

Читайте також: Криза біженців в Європі зміцнить становище ультраправих партій – WP

7 жовтня ЄС оприлюднив проект плану співробітництва з Туреччиною щодо біженців. З нього випливає, що Євросоюз готовий надавати Анкарі фінансову допомогу в обмін на створення кращих умов прийому біженців в Туреччині і їх тривалого перебування в країні. Крім цього, проект передбачає повернення в Туреччину мігрантів, які нелегально перебралися в Євросоюз і не отримали політичного притулку.

14 жовтня дипломатична делегація Євросоюзу вирушила до Туреччини з пропозицією укласти угоду про співпрацю в питанні біженців. ЄС хоче обміняти певні пільги для турків, серед яких введення безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, в обмін на посилення співпраці з Європою для зменшення потоку біженців з Сирії.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".