UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейський суд визнав незаконною відмову Польщі, Угорщини та Чехії прийняти мігрантів

Країни відмовилися надати міжнародний захист біженцям під час міграційної кризи 2015.

Суд Європейського Союзу визнав протиправними дії Польщі, Угорщини та Чеської Республіки, оскільки країни відмовилися надавати біженцям міжнародного захисту під час міграційної кризи 2015 року. Про це йдеться на сайті Європейського суду.

Зазначається, що країни таким чином порушили власні зобов'язання за законодавством Євросоюзу.

"Відмовившись виконувати тимчасовий механізм з розміщення людей, які шукали міжнародного захисту, Польща, Угорщина та Чеська Республіка не виконали власні зобов'язання згідно з законом ЄС. Ці країни-члени не можуть посилатися ані на власну відповідальність за забезпечення правопорядку або дотримання міжнародної безпеки, ані на нібито помилки у механізмі розміщення, аби уникнути застосування цього механізму", - йдеться у повідомленні.

Суд в ухваленому 2 квітня рішенні підтримав позицію Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що до Польщі виїхало понад два мільйони українців. Також 21% українців розглядають Чехію в якості країни для міграції та роботи.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції".