UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейські компанії будуть захищені від санкцій США проти Ірану

Закон ЄС про захист європейських компаній набере чинності одночасно з санкціями Вашингтона проти Тегерана.

Європейські компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану, заявив представник Міністерства закордонних справ Великої Британії після того, як президент США Дональд Трамп вийшов з угоди, спрямованої на позбавлення можливості Тегерана створити ядерну зброю, передає BBC Radio.

Новий закон ЄС про захист європейських компаній набере чинності одночасно з санкціями США проти Ірану, щоб спробувати пом'якшити тиск на європейські компанії.

"Якщо компанія побоюється судових позовів проти неї, а також примусових дій, вжитих проти неї суб'єктом у відповідь на американські санкції, тоді ця компанія може бути захищена у відповідності із законодавством ЄС", - сказав Алістер Берт, державний міністр Великої Британії по Близькому Сходу.

Також стало відомо, що Євросоюз буде вітати розширення європейськими компаніями ділових зв'язків з Іраном.

Читайте також: Глава дипломатії ЄС пообіцяла заохочувати компанії, що розширюють бізнес з Іраном

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".