UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврогрупа отримала від Греції нові пропозиції щодо реформ

Президент Єврогрупи отримав нові пропозиції.

Єврогрупа отримала від Греції нові пропозиції щодо програми реформ в обмін на отримання кредитів. Про це повідомив прес-секретар Єврогрупи Міхель Рейенс, передає AP.

"Нові грецькі пропозиції отримані президентом Єврогрупи", - написав він у своєму мікроблозі в Twitter.

Перед цим Reuters писав, що Ціпрас запропонує кредиторам більш жорсткі реформи, ніж вони просили в останньому реченні. Видання також повідомило, що грецький прем'єр збирається попросити у ЄС і МВФ 12 мільярдів євро фінансової допомоги замість 8 мільярдів, які він хотів отримати раніше. Це пояснюється тим, що після двох тижнів зупинки роботи банків та державного контролю капіталів, економіка Греції скоротиться на 3%. А до цього прогнозувалося, що її зростання в цьому році складе 0,5%.

Вчора стало відомо, що Ціпрас представив лідерам ЄС проект "соціально справедливої" угоди. За словами грецького прем'єра, в даних документах містяться пропозиції щодо проведення "здійсненних реформ". Ціпрас додав, що діалог з лідерами ЄС був "позитивним".

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.