UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС хоче відставки уряду Ціпраса – The Guardian

Оглядач пише, що Брюссель і Берлін за останній тиждень зробили все, щоб дискредитувати грецький уряд.

Під кінець тижня стало зрозуміло, що Німеччина і європейські чиновники не хочуть просто поставити уряд Греції на коліна. Вони хочуть зміни режиму.

Про це на сторінках The Guardian пише британський журналіст з "лівими" поглядами Сумас Мільне. На його думку, канцлер Німеччини Ангела Меркель, МВФ і європейські кредитори Греції доклали зусиль впродовж кількох останніх тижнів, щоб дискредитувати ліворадикальний уряд Алексіса Ціпраса і його партію "Сіріца".

Оглядач нагадує, що навіть сьогодні, коли прем'єр-міністр Греції фактично погодився на всі вимоги кредиторів щодо жорсткої економії і реформ, канцлер Ангела Меркель відповіла, що не буде говорити з грецькою стороною через референдум, який оголосили офіційні Афіни.

"Схоже, бажання досягти компромісу немає. Мета швидше полягає в тому, щоб принизити Ціпраса і змусити його уряд достроково піти у відставку, щоб на зміну прийшла більш лояльна адміністрація. З останньої пропозиції МВФ і повідомлень в The Guardian ми знаємо, що кредитори усвідомлювали від початку, що умови жорсткої економії до 2030 року в Греції приречені на провал навіть за найбільш оптимістичним сценарієм", - йдеться в статті.

На думку автора, після референдуму в Греції кредитори дадуть гроші не уряду, а на підтримку грецьких банків. У сукупності з жорсткою економією, яка призведе до збідніння населення, постане питання про усунення Ціпраса від влади. А коли він піде у відставку, Європа може запропонувати більш вигідний пакет допомоги новому грецькому лідеру.

В Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.

Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.