UA / RU
Підтримати ZN.ua

Є нові свідчення того, що пілотам Ту-154 Качиньського заважали керувати судном - ЗМІ

В кабіні перебували сторонні особи, які давали пілотам "поради".

Пілотів польського урядового літака Ту-154, що зазнав катастрофи майже п'ять років тому під Смоленськом, змушували посадити повітряне судно, стверджує польська радіостанція RMF FM.

Журналісти посилаються на нову, більш детальну (на 1/3 більше) стенограму аудіозапису того, що відбувалося в кабіні пілотів, зроблену експертами військової прокуратури.

Так, пише RMF, керівник польських повітряних сил Анджей Бласік перебував у кабіні пілотів, і, можливо, давав їм вказівки. "Справа в тому, що ми повинні це робити, до результату" - чути на записі його слова.

Він також зажадав від членів екіпажу пропозицій щодо того, як посадити борт і на висоті 300 метрів переконував пілота, щоб "він йшов на зниження".

Посадити літак також просив директор служби протоколу польського МЗС Маріуш Казана.

"Протягом 20 хвилин перед катастрофою магнітофон зареєстрував 7 спроб умиротворення і тиші. Від звичайного "Тсссс", "Тихо там", "Вийти звідси!" аж до "бл.., перестаньте, прошу" за 2,5 хвилини до катастрофи", - пише RMF FM.

Згідно з записами, приблизно за півгодини до катастрофи стюардеса запропонувала комусь в кабіні пілотів пиво, і ця людина його випила.

Літак польського президента леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. На борту перебували 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Загинули всі, в тому числі президент лех Качиньський, його дружина і частина керівництва Польщі.

Після катастрофи польські ЗМІ вже писали про те, що Бласік і Казана були в кабіні пілотів в момент аварії. Бласік нібито і до смоленської катастрофи неодноразово намагався командувати президентськими льотчиками, а іноді сідав у крісло другого пілота і керував літаком протягом усього польоту.

Раніше в березні 2015-го окружна військова прокуратура у Варшаві висунула звинувачення у скоєнні злочину двом росіянам-контролерів руху в Смоленську за причетність до авіакатастрофи літака президента Качинського.

"Першому з них висунуто звинувачення у доведенні до безпосередньої небезпеки катастрофи в повітряному русі, а іншому пред'явлено звинувачення в несвідомому доведенні до катастрофи в повітряному русі", - заявив голова прокуратури Іренеуш Шельонг.

В Росії звинувачення на адресу своїх громадян спростовують.

"Слідчий комітет продовжує розслідувати кримінальну справу щодо цієї катастрофи. У результаті не було виявлено ніяких помилок у вчинках групи управління польотами", - сказав офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін.