UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада КНДР націлилась на "рішуче підвищення життєвого рівня народу"

Трудова партія країни оголосила про стратегічний курс на розвиток економіки.

Трудова партія Кореї опублікувала постанову, у якій визначено основний стратегічний курс країни. Паралельно з відмовою від ядерних випробувань, КНДР вирішила зайнятися розвитком економіки, повідомляє "Интерфакс" із посиланням на місцеві ЗМІ.

"Всі сили будуть спрямовані на боротьбу за будівництво потужної соціалістичної економіки, рішуче підвищення життєвого рівня народу", - йдеться в постанові ЦК Трудової партії.

Також визначені фактори, що мають сприяти цій цілі. Зокрема, вказується, що необхідні мир на Корейському півострові, сприятлива зовнішня атмосфера і розвиток дружніх зв'язків з сусідніми та іншими державами світу.

Лідер КНДР Кім Чен Ин у виступі на пленумі наголосив, що така політика буде "заснована на найбільш науковій і революційній лінії партії новим стратегічним курсом".

"В умовах, коли завершено оснащення наших збройних сил ядерною зброєю, відпала необхідність у подальшому проведенні ядерних випробувань і випробувань балістичних ракет", - додав він.

Довкола денуклеаризації Північної Кореї точиться чимало розмов та чуток. Так, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог провиведення американських військ із регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи його країни і компенсації з американської сторони.

Усе це відбувається на тлі підготовки до зустрічі Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа. За словами очільника Білого дому, зустріч із північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак наразі невідомо де саме. Очільник Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з головою КНДР Кім Чен Ином.

Водночас, Bloomberg вдалося з'ясувати, що розглядаються дев'ять локацій, де можуть відбутися переговори між лідерами США і Північної Кореї. Окрім Європи, зустріч може відбутися також в деяких містах Азії, зокрема, Монголії.

Попри це, держави "Великої сімки" (G7) обіцяють продовжувати тиск на КНДР за допомогою економічних санкцій відповідно до прийнятих резолюцій Ради Безпеки ООН

Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".