UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вісім країн зможуть купувати іранську нафту в обхід санкцій США

Китай все ще обговорює умови "пільг", але увійшов до вісімки країн.

США погодилися дозволити восьми країнам, включаючи Японію, Індію і Південну Корею, продовжувати купувати іранську нафту після того, як 5 листопада масштабні санкції Вашингтона проти Тегерана набудуть чинності, сказав високопоставлений представник Адміністрації Трампа, передає Bloomberg.

Наголошується, що 2 листопада держсекретар США Майк Помпео оголосить кількість "пільг" для країн. Адміністрація Трампа як і раніше хоче знизити доходи Ірану.

Китай - провідний імпортер іранської нафти - все ще обговорює з США умови, але вже входить до вісімки країн. Інші чотири країни не називали.

Виступаючи в Радбезі ООН президент США Дональд Трамп анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану, після того, як набудуть чинності оновлені обмеження 5 листопада.

Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти вже йдуть з Ірану, після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном. Оновленні санкції США проти Ірану набудуть чинності в листопаді 2018 року.

Іранський експорт нафти вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на добу. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді.

Оновлені санкції США проти Ірану почнуть діяти в листопаді 2018 року. При цьому Трамп заявив про те, що після набрання чинності листопадових санкцій, США введуть такі заходи обмеження, яких раніше ніколи не було. Раніше президент США назвав режим у Тегерані головним спонсором світового тероризму.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.