UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірус Зіка може поширитися на всю Америку – ВООЗ

Деякі країни вже порадили жінкам відкласти вагітність.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що вірус Зіка, який викликає лихоманку, кон'юнктивіт і болі, вже виявлений у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки і може продовжити поширюватися.

Інфекція вважається причиною народження тисяч немовлят з недорозвиненим мозком. Деякі країни вже порадили жінкам відкласти вагітність. Ніякого лікування або вакцини від вірусу на даний момент не існує. Вважається, що інфекція швидко поширюється в країнах Північної і Південної Америки, оскільки у місцевого населення немає природного імунітету.

Вірус Зіка передається укусами комарів Aedes, поширених у тропічних і субтропічних зонах усіх континентів. Їх немає тільки в Антарктиді. А серед країн Америки вони відсутні тільки в Канаді та Чилі. Панамериканська організація охорони здоров'я (ПОЗ) заявила, що вірус, ймовірно, досягне всіх територій, де можуть бути виявлені комарі даного типу.

Читайте також: Вчені створили здатний заразити людину гібрид коронавіруса кажанів

21 січня влади Бразилії заявили про найбільшу в історії країни епідемії вірусу Зіка. З жовтня по новій статистиці таких випадків було зареєстровано близько чотирьох тисяч, а за останній тиждень їхня кількість зросла приблизно на 400.У міністерстві охорони здоров'я країни повідомили, що в Бразилії зареєстровано вже п'ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.

Медики б'ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус нещодавно був вперше виявлений у вагітної жінки.

Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону.

Існують припущення, що вірус був завезений до Бразилії під час чемпіонату світу з футболу в 2014 році. Влада цієї країни кинулана боротьбу з москітами армійські підрозділи і приступила до профілактичних заходів серед населення.