3 тривалий час співпрацювала з ЄС в рамках програми "Східного партнерства" і планувала підписати угоду про асоціацію з європейським об'єднанням слідом за Україною. Однак в останній момент передумала через "шантаж" з боку президента Росії Володимира Путіна.
Про це повідомляє EUObserver з посиланням на слова неназваного вірменського дипломата. Співрозмовник видання пояснив, що російський президент погрожував дестабілізувати вірменський уряд і стати на бік Азербайджану в конфлікті в "Нагірному Карабасі".
"Напевне, наше рішення відмовитися від угоди з ЄС – це була не дуже висока ціна за те, щоб у нас не сталося щось на кшталт того, що відбувається в Україні", - цитує видання неназваного дипломата з Єревану.
В цей же час, в Санкт-Петербурзі на економічному форумі колишній прем'єр-міністр Вірменії і нинішній голова економічної комісії Євразійського союзу Тігран Саргсян запевняв, що міжнародний проект на чолі з Росією – це не спроба відновити СРСР. А ті, хто так вважають, за його словами, насправді "непоінформовані" і роблять помилку, коли ігнорують існування ЄврАзЕС. Він переконував, що організація веде переговори про співпрацю з Китаєм і "готова почати будувати відносини з Євросоюзом також".
Нагадаємо, що цього року конфлікт в Нагірному Карабасі все ж відновився. Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі почалось на початку квітня. Сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах по всій лінії фронту. В той же день прем'єр Вірменії заявив про нанесення силами країни істотних втрат азербайджанській стороні. Видання The Economist писало, що Азербайджан і Вірменія втомилися від втручання Росії у їхній конфлікт. Вірменський президент Серж Саргсян відхилив запрошення Москви на переговори з азербайджанським лідером Ільхамом Алієвим. Єреван невдоволений, що Росія не стала повністю на його бік у війні.