Вірменія і Азербайджан обмінялися військовополоненими, захопленими під час війни в Нагірному Карабаху і прилеглих районах Азербайджану, передає " Радіо Свобода".
Обмін полоненими відбувся пізно увечері 14 грудня. Вірменській стороні передали 44 людини, азербайджанської - 12. Також сторони передали один одному тіла загиблих, які перебували на полі бою поблизу міста Шуша.
Міністерство оборони Росії стверджує, що процес обміну утримуваними особами відбувався за посередництва російських миротворців.
9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.
Відповідно до угоди, близько двох тисяч російських військових розгорнули між двома сторонами і вздовж Лачинський коридору, по 60-кілометровому маршруту через цей район, який з'єднує головний місто Карабаху - Степанакерт з Вірменією.
Якщо для Єревана ця угода - можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».
Детальніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер "Кавказькі бранці".