UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випробування Китаєм гіперзвукової ракети дуже стурбувало США – генерал

Китай посідає дуже важливе місце на нашому горизонті, попереджає генерал Міллі.

Вищий генерал США заявив, що випробування Китаєм гіперзвукової зброї влітку було "дуже тривожним" і "воно приковує нашу увагу", передає CNN. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі не став називати випробування "моментом Супутника", але визнав, що "воно дуже близьке до цього".

Генерал Міллі назвав випробування зброї "дуже значною технологічною подією", яка є лише одним із елементів військового потенціалу Китаю.

Це було перше офіційне визнання випробування з боку Пентагону, котрий досі відмовлявся від коментарів.

"Китайські військові можливості набагато більше, ніж це одиночне випробування", - сказав Міллі. "Вони швидко розширюються в космосі, в кіберпросторі, а також у традиційних областях - на суші, на морі та в повітрі".

У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою. За словами представника МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, в серпні відчувають не новітню зброю, а нібито космічний корабель.

ЗМІ писали, що ракету запустили ще в серпні. Її обладнали гіперзвуковим апаратом, що планує. Ракета пролетіла через низькоорбітальних простір, повністю облетіла навколо Землі, і знизилася, щоб досягти мети. Але промахнулася приблизно на 32 км.  

Гіперзвукові ракети набагато швидші та маневровніші за звичайні, їх важче перехопити. Повідомленні ЗМІ укупі з нарощуванням ядерного потенціалу Пекіна викликали стурбованість у Вашингтоні. Низка західних країн також висловили стурбованість нещодавньою демонстрацією військової потужності Китаю.

Читайте також: Китай пригрозив США відповіддю за військове зближення з Тайванем

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".