UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випробування бразильської вакцини зупинили через смерть добровольця

У Butantan та Sinovac заперечують можливість того, що саме препарат став причиною летального випадку. 

У Бразилії призупинили випробування вакцини Coronavac через смерть одного з добровольців на фінальному етапі. Про це повідомляє Bloomberg, яке цитує "Українська правда"

"Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd під назвою Coronavac було зупинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, повідомило у вівторок Агентство охорони здоров'я Бразилії, не повідомивши ніяких додаткових подробиць про те, що сталося", - йдеться в повідомленні.

Згодом агенство вирішуватиме, чи варто продовжувати випробування цього зразка вакцини. Наразі з'ясовують усі деталі та причини такого інциденту. 

Очільник інституту Butantan Сан-Паул Дімас Ковас заявив, що смерть добровольця ніяк не пов'язана з використанням вакцини. Компанія Sinovac також заявляє про свою впевненість у препараті. 

Читайте також: На тлі новин про вакцину від коронавірусу ціна на нафту зросла на 9%

Учора американська фармакологічна компанія Pfizer зробила заяву щодо того, що вакцина, над якою вона працює, дієва на 90%.

Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавируса : Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.

Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX . За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.

Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX,вистачить лише для 20% населення України . При цьому згідно з результатами дослідження Research & Branding Group,50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу , але погодився б кожен третій (35%).