UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна й COVID-19 стали основними факторами трикратного зростання кількості голодуючих в світі – ООН

Однією з найвідоміших фотографій, що висвітлюють тему голоду, став знімок Кевіна Картера з The New York Times від 26 березня 1993 року.  Зображено вимореного голодом суданського хлопчика та яструба на задньому плані, що чекає його смерті, щоб поживитися плоттю дитини.  

За даними ООН, нині близько 828 мільйонів людей щовечора лягають спати голодними, кількість тих, хто стикається з гострою нестачею їжі, зросла з 2019 року зі 135 мільйонів до 345 мільйонів. Загалом 50 мільйонів людей у ​​45 країнах балансують на межі гострого голоду, зазначають на сайті відомства.

Читайте також: Війна РФ проти України призведе до голоду 40 млн людей у світі, Африка постраждає найбільше — посол США в ООН

Хоча потреби захмарні, ресурси сягли дна. Оскільки світова економіка й досі страждає від наслідків пандемії COVID-19, розрив між потребами та фінансуванням більший, ніж будь-коли.

Але чому у світі стільки голодуючих?

Ця сейсмічна криза голоду була спричинена смертельною комбінацією кількох факторів:

Конфлікти все ще залишаються найбільшою рушійною силою голоду, оскільки 60 відсотків голодуючих у світі живуть у регіонах, уражених війною та насильством. Події, що відбуваються в Україні, є ще одним доказом того, як війна живить голод.

Читайте також: «Не купуйте хліба, вкраденого в України»: Світу нагадали про мовчазні покупки українського зерна під час Голодомору 1933

Нагадаємо, однією з найвідоміших фотографій, що висвітлюють цю тему став знімок Кевіна Картера, що вперше з’явилася в The New York Times 26 березня 1993 року.  Зображено вимореного голодом суданського хлопчика та грифа на задньому плані, що чекає його смерті, щоб поживитися плоттю дитини.  Картина отримала Пулітцерівську премію, а Картер покінчив життя самогубством через чотири місяці після отримання нагороди.

Раніше ми повідомляли про, що війна РФ проти України призведе до голоду 40 млн людей у світі, Африка постраждає найбільше .