UA / RU
Підтримати ZN.ua

Від початку року кількість шукачів притулку в ЄС знову зростає

Найбільшу кількість заяв подають біженці із Венесуели, Афганістану та Сирії.

У перші чотири місяці 2019 року кількість шукачів притулку в Європейському Союзі зросла на 15%, повідомляють видання медіагрупи Funke із посиланням на щомісячні звіти країн-членів ЄС.

Так, у період із січня по квітень поточного року близько 206 тисяч 500 людей вперше подали клопотання про надання їм притулку на території Євросоюзу, за аналогічний період 2018 року таких заяв було значно менше, пише DW.

На думку оглядачів, це може свідчити про закінчення тенденції скорочення кількості шукачів притулку, яка зберігалась упродовж декількох років. Минулого року кількість мігрантів, які шукають притулку в ЄС, знизилась на 11%.

З усієї кількості поданих клопотань чверть припадає на подані громадянами країн, жителям яких не потрібна віза для в'їзду в Шенгенську зону, зокрема, збільшується кількість біженців з держав Латинської Америки і Балканського півострова.

Водночас найбільшу кількість клопотань від початку року подали біженці із Сирії (20 тисяч 392 клопотання), Венесуели (14 тисяч 257) та Афганістану (14 тисяч 042). Порівняно з минулим роком кількість заяв від сирійців скоротилась на 8%, від жителів охопленої кризою Венесуели – зросла на 121%, Афганістану – на 36%.

Нагадаємо, за даними ООН, у 2018 році під час спроб дістатись країн-членів ЄС загинули понад дві тисячі мігрантів і біженців. Зазвичай вони намагаються потрапити у Європу морем, суднами, що не пристосовані до перевезення великої кількості людей.

Найбільшу кількість шукачів притулку прийняли Німеччина, Італія і Франція. Водночас проблема формування спільної міграційної політики у межах ЄС має не лише економічну та гуманітарну складову, - на неї істотно впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, досі обстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".