UA / RU
Підтримати ZN.ua

Від Pfizer виробляється в 10 разів більше антитіл, ніж від CoronaVac — дослідження

Проте навіть низький чи помірний рівень захисту організму - це краще, ніж повна відсутність антитіл. 

Дослідження, яке провели серед вакцинованих громадян Гонконгу, показало, що у людей, які отримали актиковідне щеплення препаратом Pfizer в 10 разів більше антитіл, ніж у тих, кого кололи вакциною CoronaVac. Результати опублікувало авторитетне медичне видання The Lancet.

ЗМІ пояснює, що зазвичай більша кількість антитіл означає більший захист в короткостроковій перспективі. Проте в даному випадку незрозуміло, як ці показники корелюють з рівнем захисту від хвороби, позаяк тут до уваги ще потрібно брати імунітет на клітковому рівні. 

У Гонконгу до цього дослідження долучили майже 1,5 тисячі медичних працівників. У кожного з них взяли зразок крові, аби оцінити середній захист. Результати вакцинованих Pfizer вказали на суттєвий ріст рівня антитіл вже після першої дози вакцини, а потім і після другої. Щодо тих, кого щепили CoronaVac, то їх показники захисту після першого щеплення були доволі низькими, а після другого - помірними. 

Проте науковці попереджають, що навіть низькі та помірні показники рівня антитіл є кращим результатом, ніж їх відсутність. Тому не варто чекати на ту чи іншу вакцину, слід робити щеплення препаратом, який є доступним на цей час. 

Читайте також: У МОЗ планують відкрити пункти вакцинації в аптеках

Наразі у світі циркулює новий небезпечний штам ковіду - "Дельта". Вперше його зафіксували в Індії, але зараз про випадки інфікування ним повідомляють у понад ста країнах. 

У зв'язку з поширенням штаму "Дельта" ВООЗ видала рекомендації щодо того, як ним не заразитися. Щоправда, правила ті ж самі, що й раніше. Серед основних - маски та соціальна дистанція. 

23 червня стало відомо, що штам дістався і до України. Як повідомляло ZN.UA, у президента Володимира Зеленського відбулася велика нарада щодо протидії поширенню цього штаму в нашій країні.