UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віце-канцлер Німеччини запропонував свою кандидатуру на місце Меркель – Handelsblatt

Віце-канцлер Габріель несподівано рано висунув свою кандидатуру - за два роки до виборів.

Міністр економіки і віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель несподівано висунув свою кандидатуру на посаду канцлера - за два роки до виборів, пише німецьке видання Handelsblatt.

Німецький канцлер обирається терміном на чотири роки, але може бути зміщений зі своєї посади до закінчення терміну повноважень тільки за допомогою механізму конструктивного вотуму недовіри з боку парламенту. Канцлер на сьогоднішній день є найбільш сильною фігурою в політичній системі Німеччини. Парламентські вибори в Німеччині будуть проведені в серпні або вересні 2017 року.

"Такий крок здається незграбним і занадто завчасним – це виклик, враховуючи втрату популярності нинішнього канцлера Ангели Меркель на тлі кризи біженців", - йдеться в статті.

"Звичайно, я хочу бути канцлером", - цитує Габріеля німецьке видання Stern.

На думку автора статті, такі заяви не можуть не дивувати, оскільки до виборів у Німеччині ще 2 роки.

У той же час, німецькі соціологи кажуть, що в нинішній ситуації у віце-канлера немає жодних шансів на перемогу.

Рівно шість років Габріель був обраний головою Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), нагадує видання. Після останніх федеральних виборів 2013 року була сформована "велика" коаліція з блоку ХДС/ХСС та СДПН. Ангела Меркель зайняла пост канцлера, а Зігмар Габріель став заступником канцлера. Зараз тільки 35 % членів СДПГ розглядають Габріеля як найкращого кандидата на крісло канцлера.

Раніше видання писало вже про Габріеля, але в контексті "дизельного" скандалу. Зокрема, Габріель обговорює санкції проти РФ, а про "дизельний" скандал з Volkswagen мовчить, писав автор статті. Німецький канцлер Ангела Меркель мала б розраховувати на свого віце-канцлера. "Але міністр економіки змагається в обговоренні міжнародних питань, таких як санкції проти Росії. Краще б він використовував це час не для невдалої спроби досягнення політичної вигоди, а працював над відновленням пошарпаної репутації німецької економіки. Але досі ми не бачимо ніяких дій в цьому напрямку", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що на тлі міграційної кризи рейтинг Меркель впав до чотирирічного мінімуму. А рівень підтримки Християнсько-демократичного союзу німецького канцлера впав до трирічного мінімуму. Меркель зазнала критики у зв'язку з відкриттям кордонів Німеччини для сирійських біженців – кроку, який викликав ще більшу хвилю мігрантів. Критики, особливо в Баварії, хочуть ввести обмеження на кількість біженців, дозволених для в'їзду в країну.

Британське видання The Financial Times, у свою чергу, зроблено невтішний висновок: кінець епохи Меркель не за горами. У статті підкреслюється, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.