UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія відзначила ефективність проведеної "облави на брудні гроші" - ЗМІ

Механізм Unexplained wealth order дозволив поліції країни заарештовувати майно іноземців, яке було придбано за рахунок доходів невідомого походження.

Після отруєння колишнього російського офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки в Солсбері, у березні, Британське агентство по боротьбі з організованою злочинністю активізувало зусилля, спрямовані на боротьбу із "брудними грошима", які росіяни та інші іноземці розмістили на території Британії або провели через її банки. Це принесло свої плоди - багато заможні росіяни почали перевіряти, чи відповідають їхні фінансові доходи та грошові пересування законам країни, заявила прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, пише Reuters.

Мей зазначила, що досить ефективним виявився механізм Unexplained wealth order - саме він дозволив поліції країни заарештовувати майно іноземців, яке було придбано за рахунок доходів невідомого походження. Багатьом іноземцям довелося переглянути свої фінансові справи в Британії, додала прем'єр.

"Просто це означає, що деякі люди змінили свою поведінку і зараз грають за правилами", - зазначила вона.

Пізніше високопоставлений чиновник уряду зазначив у бесіді з агентством, що багато росіян після початку "облави на брудні гроші" охоче пішли на співпрацю із владою, щоб позбутися від тиску на їхні фінанси і засвідчити офіційні особи в тому, що їхні (росіян) фінансові справи повністю в рамках закону.

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок" Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а саме замах напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.

Після оприлюднення нових доказів про причетність росіян до атаки в Солсбері Британія ініціювала екстреного засідання Ради Безпеки ООН.

Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".