UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія підтримала опозицію Венесуели

Британський уряд підкреслив, що президентські вибори у Венесуелі не були ні вільними, ні справедливими.

Велика Британія підтримала лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо в якості глави демократично обраного національних зборів (парламенту). Про це заявив прес-секретар прем'єр-міністра Тереза Мей, додавши, що президентські вибори 2018 року не були ні вільними, ні справедливими, передає агентство Reuters.

"Президентські вибори 2018 року у Венесуелі не були ні вільними, ні справедливими, тому основа влади - глибоко помилкова. Ми повністю підтримуємо демократично обрані Національні збори, головою яких є Хуан Гуайдо", - сказав представник Мей.

Прес-секретар британського прем'єра зазначив, що вирішити кризу можна лише дипломатичним шляхом.

"Що стосується США, ми вважаємо, що для Венесуели абсолютно неприйнятно розривати дипломатичні відносини. Кризи можна вирішити мирним і дипломатичним шляхом, а не висилками", - підкреслив він.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

Два тижні тому у Венесуелі пройшла інавгурація Мадуро. США, ЄС, країни Південної Америки і парламент Венесуели визнали вибори недемократичними. США і ЄС ввели санкції проти режиму.

Напередодні спікер місцевого парламенту Хуан Гуаідо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. У результаті зіткнень загинули вже 16 людей. Після заяви Гуайдо, його підтримали США, визнавши тимчасовим президентом Венесуели. Мадуро одразу ж оголосив про розрив дипломатичних відносин із Сполученими Штатами. Тоді почався відлік 72 годин на те, щоб американські дипломати залишили країну. Гуайдо заявив, що не розриває відносин з Вашингтоном. Держдепартамент не визнав розриву з боку Мадуро. Слідом за США висловили підтримку уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали, Гондурасу, а також представники Організації американських держав та ЄС.

Країн, які залишилися на боці Мадуро 23 січня всього лише п'ять: Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".