UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені з Британії навмисно інфікують коронавірусом 90 добровольців для нового дослідження — The Guardian

Дослідники будуть спостерігати за перебігом COVID-19 у контрольованому середовищі.

Британія протягом місяця буде проводити перше у світі дослідження процесу інфікування людей COVID-19 після отримання схвалення британського органу з питань етики клінічних випробувань, пише The Guardian.

У дослідженні візьмуть участь близько 90 здорових дорослих людей у віці від 18 до 30 років, які будуть навмисно інфіковані COVID-19 у безпечному та контрольованому середовищі.

Початковий етап випробування має на меті виявити найменшу кількість вірусу, необхідну для інфікування, дослідити імунну відповідь організму та прослідкувати, як вірус передається від людини до людини.

Учасники будуть під пильним наглядом медиків та науковців 24 години на добу після контакту з вірусом. Команда вчених додає, що буде використовувати варіант COVID-19, який циркулював у Великій Британії минулого року, а не штам, що з’явився нещодавно.

Вчені сподіваються, що це дослідження дасть лікарям більше важливої інформації про COVID-19, про імунну відповідь організму людини, необхідну для захисту від хвороби, та допоможе знайти шляхи до завершення пандемії, допомагаючи розробці вакцин та методів лікування коронавірусу. Бажаючі взяти участь у дослідженні залишали заявки на британському веб-сайті Covid Challenge.

Дослідження було підтримане інвестиціями уряду Великої Британії. Після першого етапу випробування вчені планують провести подібне дослідження з людьми, які вже зробили щеплення проти коронавірусу.

Подібні випробування не є новиною. Раніше такі дослідження вже допомогли у розробці методів лікування інших захворювань, як холера та грип, для прикладу.

Бізнес-секретар Квасі Квартенг заявив, що дослідження стане важливим елементом у боротьбі з Ковідом.

"Попри те, що спостерігається великий прогрес у розробці вакцин, ми хочемо знайти найкращі та найефективніші препарати для довгострокового використання. Це дослідження допоможе доповнити знання вчених про те, як коронавірус впливає на людей, і з часом може сприяти ще більш швидкій розробці вакцин", - каже Квартенг.

«Ми попросили добровольців віком від 18 до 30 років долучитися до цього дослідження і допомогти нам зрозуміти, як вірус заражає людей і чому він так легко поширюється. Наша кінцева мета - встановити, які вакцини та методи лікування найкраще підходять для боротьби з цією хворобою", - каже головний автор дослідження, доктор Кріс Чіу з Імперського коледжу в Лондоні.

Читайте також: Bloomberg: Якщо сьогоднішні темпи вакцинування збережуться, пандемія може тривати ще 7 років

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».