UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені Австралії виявили здатність природним шляхом виробляти антитіла до коронавірусу, але не у людини

У альпак у відповідь на інфекцію формуються унікальні нанотіла

В Австралії вчені виявили, що організм альпаки, тварини, що проживає на території Перуанських Анд, здатний природним шляхом виробляти антитіла до коронавірусу. Фахівці вже назвали це відкриття шляхом створення нових ліків від СOVID-19, про що відразу повідомили на wehi.edu.au - ресурсі WEHI (австралійський Інститут медичних досліджень Уолтера і Елізи Холл).

Доклінічні експерименти проводилися на групі тварин в регіональній Вікторії. Їм ввели синтетичну, неінфекційну частину «шипового» білка SARS-CoV-2 (вірус, що викликає COVID-19). Сам по собі цей білок не заразний і не викликає у тварин недугів, проте провокує появу антитіл.

Експерти зрозуміли, що у тварин виробляються унікальні нанотіла як відповідна реакція на вірус. Це маленькі імунні білки, що блокують людські коронавіруси, наприклад, такі, як SARS-CoV-2 або його ранній варіант SARS-CoV. Нанотіла альпаки також здатні боротися з уже вивченими мутаціями COVID.

«Нанотіла можуть стати альтернативою традиційним методам лікування COVID-19 антитілами», - розповіли вчені.

Щоб продовжити вивчення, вони повинні витягти послідовності генів, що кодують потрібні нанотіла. Потім їх використовують для виробництва мільйонів типів нанотіл в лабораторії, з яких фахівці оберуть найбільш вдалі для людини.

Читайте також: Степанов розповів, на яких етапах знаходиться розробка української вакцини від коронавірусу

Лікар-епідеміолог розповіла, які COVID-штами стійкі до антитіл. Два штаму виявилися вкрай стійкими як до антитіл людей, які перехворіли на COVID-19, так і до вакцинованих людям.