Уряд Японії розглядає ряд варіантів реагування на ймовірний збройний конфлікт на Корейському півострові у зв'язку з активізацією випробувань КНДР ядерної зброї та балістичних ракет.
За даними джерел видання The Japan Times, Рада національної безпеки Японії проаналізував наступні сценарії: ненавмисні зіткнення між збройними силами Півночі і Півдня, превентивний удар США по об'єктах військової інфраструктури КНДР, а також північнокорейське вторгнення до Південноъ Кореъ та Японію після нанесення ракетного удару.
У СНБ вирішили провести симуляцію цих військових сценаріїв, а також з'ясувати, які ресурси, крім американських баз в Японії, США готові задіяти у війні проти Північної Кореї.
У виданні зазначили, що якщо президент США Дональд Трамп зважиться на попереджуючий удар по КНДР, Пхеньян здійснить серію артилерійських ударів по Південній Кореї.
Токіо також може забезпечити заправку американської авіації на території країни та надати іншу допомогу союзникам.
Якщо північнокорейський режим вирішить напасти ще й на Японію, прем'єр-міністр зобов'язаний уповноважити РНБ на застосування військової сили проти КНДР.
Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то північнокорейський режим буде повністю знищений.
Міністр у справах об'єднання Південної Кореї Чо Мен Гюн заявив про готовність Сеула до переговорів зКНДР без попередніх умов.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон теж заявляв, що Вашингтон готовий почати прямі переговори з Пхеньяном про ядерне роззброєння КНДР. Пізніше в Держдепартаменті вказали на відсутність передумов до цього.
У КНДР підтвердили відсутність намірів обговорювати ядерну програму зі США.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".