UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Радбезі Вірменії заявили про досягнення перемир'я з Азербайджаном

У Баку наразі не коментували твердження Єревану.  

Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян заявив, що Єреван і Баку досягли домовленості про перемир'я. При цьому, за його словами, жодного документа чи угоди, яка готується до підписання, немає, повідомляє DW.

«Завдяки залученості міжнародної спільноти, вдалося досягти домовленості про перемир'я з 20.00 14 вересня. Сподіваємося, що Азербайджан дотримуватиметься цієї домовленості», - заявив Григорян в ефірі Громадського телебачення.

Однак Азербайджан поки що не підтвердив досягнення перемир’я.

Прес-секретар Міноборони Вірменії Арам Торосян повідомив, що з 20.00 за місцевим часом у всіх напрямках практично припинилися обстріли і значних інцидентів не було зафіксовано.

При цьому, увечері 14 вересня у Єревані почалися протести з вимогою відставки прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Кілька тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту. Повідомляється, що приводом невдоволення стала заява Пашиняна про готовність підписати документ з Азербайджаном, який міг викликати критику з боку населення Вірменії. Таку заяву багато громадян сприйняли як відмову від Нагірного Карабаху.

Однак Пашинян написав публікацію у Facebook, у якій повідомив, що не збирається підписувати жодних документів.

«Дорогі співвітчизники, закликаю, прошу не піддаватися маніпуляціям. Жодного документа не підписувалося і до підписання не готується. Це інформаційна диверсія, яка спрямовується недружніми зовнішніми силами з метою зламати імунітет країни», - йдеться у дописі Пашиняна.

У Службі національної безпеки Вірменії підкреслили, що слова прем'єра були викривлені ЗМІ.

Читайте також: Politico: Війна між Азербайджаном і Вірменією ускладнює пошуки енергоносіїв для ЄС

Конфлікт Вірменії та Азербайджану вкотре загострився у ніч на 13 вересня. Країни звинуватили одна одну в обстрілах. У Вірменії заявили, що Азербайджан відкрив вогонь у напрямку прикордонних населених пунктів Варденіс, Сотк, Артаніш, Ішханасар, Горіс та Капан. У Баку, своєю чергою, звинуватили Єреван у  «диверсії» на кордоні. Пашинян заявив, що внаслідок загострення ситуації на кордоні за два дні загинуло понад 100 вірменських військових. В Азербайджані повідомили про 50 жертв серед військових зі свого боку.

Які наслідки для України матиме ескалація азербайджансько-вірменського конфлікту? Відповіді на ці запитання — в статті Володимира Кравченка «Які ризики несе для України військове зіткнення між Азербайджаном і Вірменією?».