Генеральна Асамблея ООН на засіданні в п'ятницю, 22 червня, розгляне внесений Молдовою проект резолюції про виведення російських військ з Придністров'я, передає "Укрінформ".
У Кишиневі розраховують, що більшість держав-членів підтримають резолюцію під назвою "Виведення обмеженої групи російських військ з території республіки Молдова".
"Вже 10 країн – членів ООН підписалися під резолюцією як співавтори, і ми очікуємо, що інші члени ООН підтримають нашу ініціативу", - заявив міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудор Ульяновський в п'ятницю, 15 червня.
Дипломат підкреслив, що виведення військ РФ з території Молдови може стати важливим кроком щодо врегулювання придністровського конфлікту.
Від зазначив, що зараз у Придністров'ї дислокується близько 1400 російських військовослужбовців, на виведенні яких наполягає уряд Молдови. При цьому дія документа не поширюється на миротворчий контингент з 400 російських військових у зоні безпеки на Дністрі.
Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.
У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.
Придністров'я за пыдтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.
На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.
Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".