14 і 15 вересня в Душанбе пройде саміт Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), фактично очолюваного Росією військово-політичного блоку на пострадянському просторі.
Однією з ключових тем саміту ОДКБ буде загроза ісламського фундаменталізму, з якою зіткнулись країни Центральної Азії, передає видання "Коммерсантъ".
Джерела видання в ОДКБ не виключають, що сили організації (а у неї є власний миротворчий контингент) могли би бути задіяні в боротьбі з терористичною організацією ІДІЛ за межами території блоку за умови створення широкої міжнародної коаліції під егідою ООН.
На початку вересня постпред РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія не буде воювати з ІДІЛ без відповідного рішення Ради безпеки ООН.
27 серпня у Держдепартаменті США заявили, що не побачили зацікавленості Росії в участі в міжнародній коаліції боротьби з ІДІЛ. У відомстві також зазначили, що "США не зацікавлені у застосуванні військового вирішення проти режиму (Башара) Асада, в цілях врегулювання конфлікту всередині Сирії". США вважають, що "в Сирії просто немає військового рішення".
Проте США не мають наміру співпрацювати з режимом Асада для боротьби з "Ісламським державою".
Про те, що США і Росія не можуть домовитися, як треба боротися з ІДІЛ писало видання Los Angeles Times, нагадуючи, що Москва і Вашингтон мають розбіжності у поглядах на відповідальність за війну в Україні і необхідність відставки президента Башара Асада для закінчення 4-річної громадянської війни в Сирії.