UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ планують відвідати Білорусь для зустрічі з владою і опозицією

ОБСЄ стурбована застосуванням сили до протестуючих, масовими затриманнями і можливими тортурами з боку силовиків.

Чинний голова ОБСЄ, прем'єр-міністр і міністр з питань Європи та закордонних справ Албанії Едді Рама і міністр закордонних справ Швеції Ен Лінде планують прибути в Білорусь для зустрічі з представниками влади та опозиції. Відповідну офіційну пропозицію Організація з безпеки і співробітництва в Європі направила уряду Білорусі.

Відзначається, що ОБСЄ готова взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами для проведення конструктивного діалогу.

"Необхідний відкритий і конструктивний діалог для пошуку шляху вперед в Білорусі. ОБСЄ готова підтримати це і взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами", - йдеться а пропозиції. 

ОБСЄ також висловила стурбованість щодо застосування сили до протестуючих, масових затримань і можливих катувань з боку силовиків.

Читайте також: Підсумки виборів в Білорусі не визнали Канада і Ірландія

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

Згодом по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. 

Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.