UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ірані повісили першого протестувальника

Мохсен Шекарі поранив ножем поліцейського і за це отримав смертний вирок.

В Ірані стратили першого протестувальника. Це – молодий чоловік на ім’я Мохсен Шекарі, якого до смертної кари засудили за поранення офіцера поліції. Про це повідомляє CNN з посиланням на іранські державні ЗМІ, зокрема на пов’язане з судовою системою Ірану інформагентство Mizan Online та напівофіційне інформаційне агентство Tasmin.

Повідомляється, що Мохсена Шекарі звинуватили у «веденні війни проти Бога». Зокрема він у складі групи мітингарів завдав ножового поранення члену воєнізованого формування Басідж під час протесту в Тегерані 23 вересня.

Читайте також: Іран просить у Росії спецобладнання для придушення протестів – Iran International

23 жовтня Шекарі був засудили до смертної кари та стратили через повішення у четвер вранці. Це – перша страта, пов’язана з протестами, про яку публічно повідомили державні ЗМІ.

За даними Amnesty International, станом на листопад влада Ірану вимагає смертної кари щонайменше для 21 людини у зв'язку з протестами. 

За даними норвезького центру захисту прав людини в Ірані, з вересня в країні загинули щонайменше 458 протестувальників.

Правозахисна організація «Права людини в Ірані», закликала до рішучої міжнародної реакції на страту.

«Його страта має бути зустрінута найсуворішими можливими умовами та міжнародною реакцією. Інакше ми будемо стикатися зі щоденними стратами протестувальників, які протестують за свої основні права людини», – сказав CNN директор групи Махмуд Амірі-Могаддам, підкресливши, що Шекарі був страчений без будь-якої належної процедури або доступу до адвоката за його вибором під час «показового процесу» Революційного суду.

Читайте також: Революція в Ірані: дружба з Росією до добра не доведе

Нагадаємо, страту як покарання за участь у протестах іранським судам 8 листопада рекомендував парламент країни. На той момент таке покарання загрожувало 14 тисячам ув'язнених. Після цього в країні суди почали виносити смертні вироки протестувальникам.