В Індії вже не вперше фіксують рекордну кількість смертельних випадків коронавірусу. Країна реєструє понад 4 тисячі смертей від COVID-19 вже другий день поспіль, тоді як кількість випадків хвороби на добу залишається близько 400 тисяч. Однак вірус вже поширився в сільських районах, тому офіційна статистика може не показувати реальну кількість інфікованих, оскільки в багатьох сільських регіонах немає належного доступу до тестування, пише Reuters.
Експерти досі не поспішають прогнозувати, коли кількість випадків хвороби в Індії досягне піку. Крім того, занепокоєння викликає штам коронавірусу, який вирує в Індії, адже він вже почав поширюватися і в інших країнах світу.
Професор епідеміології в Університеті Мічигану Бхрамар Мукерджі заявив, що більшість аналітиків прогнозували пік цього тижня. Тим не менше, кількість нових випадків коронавірусу на добу є достатньо великою, щоб лікарні в Індії залишалися перевантаженими.
«Ключове слово - обережний оптимізм», - каже Мукерджі.
Ситуація особливо критична в сільських районах Уттар-Прадеш, найбільш густонаселеного штату Індії, де проживає близько 230 мільйонів людей. ЗМІ показують фото сімей, які плачуть над загиблими родичами в сільських лікарнях.
«Офіційна статистика не дає нам повного уявлення про руйнівну пандемію», - каже індійська активістка та опозиційний політик Йогендра Ядав.
Згідно з даними міністерства охорони здоров'я, за останні 24 години в Індії було зареєстровано 362 727 нових випадків COVID-19, а кількість смертей зросла до 4 120.
Щонайменше два індійські штати заявили, що планують давати своєму населенню препарат івермектин для захисту від важких випадків COVID, оскільки їхні лікарні переповнені пацієнтами у важкому стані. Але Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від таких заходів.
Збільшення кількості випадків хвороби відносно уповільнюється в столиці Нью-Делі, яка є однією з найбільш постраждалих регіонів країни.
Заступник головного міністра штату Маніш Сісодія заявив журналістам, що потреба в медичному кисні, якого не вистачало тижнями, також впала.
Друга смертельна хвиля коронавірусу в Індії, що вибухнула в лютому, супроводжувалася уповільненням темпів вакцинації, хоча прем'єр-міністр Нарендра Моді оголосив, що щеплення будуть доступні для всіх дорослих в країні з 1 травня.
Попри те, що Індія - це фактично найбільший у світі виробник вакцин, зараз їй не вистачає запасів в умовах величезного попиту. Станом на четвер, Індія повністю вакцинувала трохи більше 38,2 мільйона людей, або близько 2,8% населення, яке становить понад 1,35 мільярда людей, згідно з офіційними даними.
Два штати – Карнатака та Махараштра, оголосили, що тимчасово припинять вакцинацію для людей у віці 18-44 років, оскільки надають пріоритет особам старше 45 років, яким потрібна друга доза.
Штат Махараштра також заявив, що обмеження руху буде продовжено до кінця місяця, намагаючись розірвати ланцюг поширення інфекцій. Моді залишив урядам штатів повноваження запроваджувати такі обмеження.
22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг спричинити спалах захворювання, вважає прем'єр-міністр Нарендра Моді.
В країні бракує ліків, люди змушені вдаватись до недоведених методів лікування або купувати їх на «чорному ринку». Існує проблема з киснем і ліжкомісцями у лікарнях для пацієнтів з коронавірусом. 40 країн вже погодилися надати Індії свою допомогу.
У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів вірусу, в країні низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів.
Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанню повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців у тому, що вплив забруднення і мікробів наділив їх міцним імунітетом. Докладніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» у ZN.UA.