UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Білорусі раптова перевірка боєготовності військ: перші підрозділи вже виїхали з пунктів дислокації (карта)

Армія повинна буде форсувати річки, які знаходяться неподалік нашого кордону, зазначає тамтешня моніторингова група. 

Сьогодні Міноборони Білорусі заявило про початок перевірки боєготовності військ республіки, доручення про це віддав диктатор Аляксандр Лукашенко. Як зазначає пресслужба міністерства, в рамках цих заходів військові повинні в найкоротші терміни прибути у призначені райони, аби здійснити там інженерне обладнання, організувати охорону і оборону, а також навести мостові переправи через річки Німан і Березина. 

"У цей період заплановано пересування військової техніки та особового складу, тимчасове обмеження руху громадян (транспорту) окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості", - йдеться також в повідомленні. 

Тим часом моніторингова група "Беларускі Гаюн" опублікувала мапу, на якій вказала, де саме протікають річки, які повинні форсувати білоруські військові - це недалеко від кордону з Україною. На карті фахівці також відзначили, де знаходяться найближчі до річок Німан і Березина полігони. 

Беларускі Гаюн

Оновлено станом на 12:03

"Беларускі Гаюн" зазначив (а міська влада підтвердила), що з місць постійної дислокації вже виїхали перші підрозділи білоруської армії. Йдеться про військових 38-ї окремої десантно-штурмової бригади. Вони рухаються на південний схід від Бреста, трасою Р17 до міста Малорита/агромістечка Мокрани.

Про яку кількість військового ресурсу йдеться? Не менше 25 БТР-80, близько 30 вантажівок МАЗ з особовим складом та майном, 3 буксированих автомобілем МЗКТ "Вола" 120-мм міномета 2Б23 "Нона-М1", 2 паливозаправники, командно-штабна машина Р-145БМ, 2 машини зв'язку, не менше 5 машин прикордонної служби РБ, машина швидкої допомоги та 2 польові кухні.

Беларускі Гаюн

Читайте також: Військова техніка РФ на території Білорусі перекинута ближче до українського кордону – моніторинг

Нагадаємо, 6 грудня очільник української розвідки Кирило Буданов вкотре нагадав, що чутки про вторгнення з Білорусі - частина російської інформаційної війни. Він зазначив, що окупанти навпаки перетягують в республіку засоби для оборони, але не для наступу. 

Вранці 26 листопада аналітики Інституту Роберта Лансінга опублікували матеріал, в якому зазначили, що на білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка найближчим часом може бути скоєно замах. Це потрібно росіянам для того, аби отримати контроль над ЗС РБ і нарешті втягнути республіку у війну проти України. У статті також наголошується, що "емісари" глави МЗС Білорусі Владіміра Макея просили західних співрозмовників допомогти у порятунку Лукашенка від Владіміра Путіна. Цікавим є той факт, що вже через кілька годин після публікації цього матеріалу стало відомо про загадкову смерть міністра. 

Про плани російського керівництва та місце в них Лукашенка і Білорусі — читайте у статті Володимира Кравченка "Путін знову хоче Київ: чи буде наступ із Білорусі?".