Сьогодні Міноборони Білорусі заявило про початок перевірки боєготовності військ республіки, доручення про це віддав диктатор Аляксандр Лукашенко. Як зазначає пресслужба міністерства, в рамках цих заходів військові повинні в найкоротші терміни прибути у призначені райони, аби здійснити там інженерне обладнання, організувати охорону і оборону, а також навести мостові переправи через річки Німан і Березина.
"У цей період заплановано пересування військової техніки та особового складу, тимчасове обмеження руху громадян (транспорту) окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості", - йдеться також в повідомленні.
Тим часом моніторингова група "Беларускі Гаюн" опублікувала мапу, на якій вказала, де саме протікають річки, які повинні форсувати білоруські військові - це недалеко від кордону з Україною. На карті фахівці також відзначили, де знаходяться найближчі до річок Німан і Березина полігони.
Оновлено станом на 12:03
"Беларускі Гаюн" зазначив (а міська влада підтвердила), що з місць постійної дислокації вже виїхали перші підрозділи білоруської армії. Йдеться про військових 38-ї окремої десантно-штурмової бригади. Вони рухаються на південний схід від Бреста, трасою Р17 до міста Малорита/агромістечка Мокрани.
Про яку кількість військового ресурсу йдеться? Не менше 25 БТР-80, близько 30 вантажівок МАЗ з особовим складом та майном, 3 буксированих автомобілем МЗКТ "Вола" 120-мм міномета 2Б23 "Нона-М1", 2 паливозаправники, командно-штабна машина Р-145БМ, 2 машини зв'язку, не менше 5 машин прикордонної служби РБ, машина швидкої допомоги та 2 польові кухні.
Нагадаємо, 6 грудня очільник української розвідки Кирило Буданов вкотре нагадав, що чутки про вторгнення з Білорусі - частина російської інформаційної війни. Він зазначив, що окупанти навпаки перетягують в республіку засоби для оборони, але не для наступу.
Вранці 26 листопада аналітики Інституту Роберта Лансінга опублікували матеріал, в якому зазначили, що на білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка найближчим часом може бути скоєно замах. Це потрібно росіянам для того, аби отримати контроль над ЗС РБ і нарешті втягнути республіку у війну проти України. У статті також наголошується, що "емісари" глави МЗС Білорусі Владіміра Макея просили західних співрозмовників допомогти у порятунку Лукашенка від Владіміра Путіна. Цікавим є той факт, що вже через кілька годин після публікації цього матеріалу стало відомо про загадкову смерть міністра.
Про плани російського керівництва та місце в них Лукашенка і Білорусі — читайте у статті Володимира Кравченка "Путін знову хоче Київ: чи буде наступ із Білорусі?".