UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уродженка Індії стане науковим радником Байдена

А потім, швидше за все, очолить управління науково-технічної політики Білого дому, головне завдання якого – конкуренція з Китаєм у галузі технологій, насамперед військових.

63-річна Араті Прабхакар замінить на посаді директора управління науково-технічної політики Білого дому (OSTP) Еріка Ландера, який пішов у відставку 7 лютого, після того, як зізнався у знущаннях над своїми співробітниками та створенні ворожого робочого середовища протягом 9 місяців свого перебування в посади, повідомляє Science.

Щоб стати директоркою OSTP, Араті Прабхакар знадобиться затвердження в Сенаті, що може зайняти місяці. Однак вона може негайно обійняти посаду наукового радника президента США. Це дало б їй роль у вирішенні кількох складних питань наукової політики, у тому числі про те, як найкраще позиціонувати Сполучені Штати для конкуренції з Китаєм, запровадити дієві правила для захисту академічних досліджень, що фінансуються США, від крадіжки та зменшити нерівність у дослідницькій спільноті.

Якщо – або, що ймовірніше, коли – Сенат затвердить Прабхакар, вона стане першою жінкою та ще неєвропейського походження, яка очолить OSTP і стане науковою консультанткою президента країни.

Досвід Прабахара в галузі технологій буде перевагою у конкуренції з Китаєм у галузі технологій, у тому числі й військових, вважають експерти. Це особливо важливо за умов війни, розв'язаної Росією проти України.

Читайте також: NYT: Війна в Україні - це кінець десятиліть глобального миру

Народилася в Індії і виросла в Техасі, Прабхакар в 1984 отримав докторський ступінь в Каліфорнійському технологічному інституті і в тому ж році почала працювати в урядових установах.

З 2012 по 2017 голи року вона очолювала управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США – DARPA. Саме під її керівництвом було створено біотехнологічний офіс, який першим розпочав роботу над РНК-вакцинами для боротьби із нинішньою пандемією.

Деякий час працювала у некомерційній благодійній організації. Після того, як Байден був обраний президентом США, деякі політики зробили ставку на те, що Прабхакар буде призначено його радницею з науки. Їхні ставки виявилися виграшними.