Українці стали третьою найбільшою групою серед негромадян ЄС, які в кінці 2019 року мали дозвіл на проживання в Євросоюзі.
Про це повідомляє Євростат.
На кінець 2019 року чинні види на проживання в ЄС мали 1,3 млн громадян України - із загалом 20,3 млн громадян третіх країн.
Серед них на першому місці за чисельністю виявилися громадяни Марокко з 2 млн посвідчень, на другому - Туреччини (1,9 млн), на третьому - Україна (1,3 млн) і на четвертому - Китаю (1 млн, включаючи Гонконг).
Наступні в списку громадяни Сирії (974 000), Албанії (868 000), Алжиру (700 000), Росії (689 000), Індії (555 000) і Сербії (974 000).
Громадяни цих десяти країн складають 51% від всіх власників дійсних дозволів на проживання в ЄС.
Найбільша кількість видів на проживання громадяни третіх країн отримали в Німеччині - 4,9 млн, або 24% від загальної кількості.
На другому місці - Італія, в якій вид на проживання мають 3,6 млн громадян "третіх країн", далі - Франція (3,1 млн) і Іспанія (2,9 млн).
Разом в цих чотирьох країнах ЄС проживає 71% всіх громадян третіх країн, що мають дійсний дозвіл на проживання в Європейському Союзі.
Раніше повідомлялося, що після погіршення ситуації в Білорусі, яка пов'язана з президентськими виборами, збільшилася активність білорусів при пошуку роботи в Польщі, а також активізувалися українці, власники малого та середнього бізнесу, які збанкрутували за час пандемії. Про це повідомляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.
Також раніше повідомлялося, що в Україні дуже зарегульована дозвільна система постановки іноземних іммігрантів на облік, відсутня система залучення та розподілу робочої сили, розповів в інтерв'ю для ZN.UA експерт з питань міграції Андрій Гайдуцький.
За минулий рік в Україні посвідку на проживання (ПНП) отримали всього приблизно 23 тисячі іноземців, а дозвіл на роботу - ще менше. Щорічна потреба України в іммігрантів - мінімум 1% від населення, тобто 370-400 тисяч, а з урахуванням демографічної кризи та негативного міграційного сальдо потреба в іммігрантів становить 500-600 тисяч чоловік.
Детальніше про те, як економічний ефект пандемії COVID-19 вплине на трудову міграцію і як можна залишити в країні повернулися українців, читайте в інтерв'ю Олександра Хребта з експертом з питань міграції Андрієм Гайдуцьким "Трудова дифузія".