UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща закликають Байдена не допустити завершення будівництва "Північного потоку - 2"

Глави МЗС зазначили, що "захід, очолюваний США, не може дозволити собі відступити перед обличчям шантажу, який суперечить всьому, за що він виступає".

Україна і Польща закликали президента США Джо Байдена не допустити завершення реалізації проекту будівництва газопроводу "Північний потік - 2". Відповідне спільне звернення міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау опублікували у виданні Politico, передає «Інтерфакс-Україна».

"Польща і Україна давно попереджали про небезпеку, пов'язану з будівництвом "Північного потоку - 2". Наші заклики до пильності і сміливості були почуті в Конгресі США, який наполягав на заходах, спрямованих на те, щоб зупинити цей небезпечний проект, що викликає розбіжності. Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проекту ", - йдеться в матеріалі.

У міністерствах вважають, що необхідно спростувати твердження про те, що "Північний потік-2" став "занадто великим, щоб зазнати невдачі" і що його просто потрібно завершити.

"Якщо проект буде успішним, Росія може спробувати переконати українську громадськість в тому, що Захід не дбає про свої власні принципи і, в кінцевому підсумку, про безпеку і процвітання України", - написали міністри.

Відзначається, що Україна глибоко цінує зусилля Німеччини зі встановлення миру в Донбасі, що роздирається війною, і життєво важливою підтримкою реформ в Україні.

"Ми поважаємо право Німеччини висловлювати свою точку зору. Але ми також твердо переконані в тому, що подібні проекти не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин, а замість цього слід підходити до них з більш широкої перспективи інтересів і безпеки Європи в цілому", - заявили глави МЗС України та Польщі.

Вони також додали, що автократичні правителі в Кремлі і в інших місцях можуть і повинні нести відповідальність.

"Захід, очолюваний Сполученими Штатами, не може дозволити собі відступити перед обличчям шантажу, який суперечить всьому, за що ми виступаємо", - резюмували міністри.

Читайте також:  «Північний потік-2» провокує розкол у Європі — FT

Нагадаємо, 19 січня США анонсували введення санкцій проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус".

В рамках проекту "Північний потік-2" РФ планує прокласти по дну Балтійського моря трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.

Будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%.

Детальніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте в статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" на ZN.UA.