UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна чи Росія: Кому більше вірять на Заході – опитування

У трьох країнах Росії вірять менше однієї десятої частини опитаних.

Росія та Україна регулярно звинувачують один одного в різних порушеннях, майже щодня світ отримує з Києва та Москви суперечливі один одному меседжі. Хто порушив мінські домовленості? Хто застосував заборонену зброю і обстріляв мирне село в Донбасі? Хто гальмує обмін утримуваними особами? Хто готується до нападу, а хто — до оборони? Хто правий, хто винен?

Соціологічне дослідження "Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України" було проведено на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES) Фонду Віктора Пінчука і американською компанією Schoen Cooperman Research у грудні 2021 – січні 2022 рр. у шести державах – найбільш впливових партнерах нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі.

Тож кому ж більше вірять на Заході?

"Як засвідчило дослідження, населення всіх шістьох країн схильне більше довіряти Україні", - пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

У трьох державах Росії вірять менше однієї десятої частини опитаних, ще в трьох — значно менше однієї п'ятої. Найвищу довіру (51%) до України має сусідня Польща. А ось наші партнери з «Норманді» скептичніші у своїх оцінках заяв із Києва: в Німеччині однаковою мірою довіряють і Росії, і Україні — 28% респондентів: це навіть трохи більше, ніж кількість тих, хто вірить лише нашій країні (27%). А у Франції більше тих, хто взагалі не знає, кому вірити (28%), ніж тих, хто довіряє Україні (22%).

Опитування у кожній країні проводилося методом особистого інтерв'ю у двох групах – «звичайного населення» (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) та серед «професіоналів» (по 185 осіб у кожній країні). До «професіоналів» було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.

Читайте також: Чи готовий Захід пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією – опитування

Докладніше про результати масштабного соцопитування читайте у статті Тетяни Силіної Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах”.