Глави МЗС Угорщини, Сербії, Македонії та Греції можуть восени підписати меморандум про будівництво газопроводу від Туреччини до Австрії, передає з посиланням на одного з учасників проекту видання "Ведомости".
У вересні планується ухвалити рішення про підготовку техніко-економічного обґрунтування, повідомив представник угорської газової компанії FGSZ, яка буде відповідати за трубу на території Угорщини. Цей газопровід отримав назву Tesla.
Даний проект вже передано на розгляд до Європейської мережі системних операторів передачі газу (ENTSOG) для отримання статусу проекту громадського інтересу. Представники ENTSOG це підтвердили, але зазначили, що відповідного статусу у проекту ще немає.
Газопровід Tesla планується запустити в 2019 році. Його потужність складе 27 млрд куб. м, а протяжність – 1300-1400 км. Попередня вартість становить 4-5 млрд євро. Остаточне інвестиційне рішення планується прийняти в першому кварталі 2016 року, а почати будівництво – у першому кварталі 2017 року.
Але навіть якщо "Турецький потік" відбудеться, у Tesla є конкурент в особі словацького проекту газопроводу Eastring, який повинен пройти від Туреччини через Болгарію і Румунію. Eastring також переданий на розгляд ENTSOG.
Раніше "Газпром" переглянув конфігурацію газопровідної системи "Турецький потік" - вона може виявитися в два, а то і в чотири рази менше спочатку заявленого формату з чотирьох ниток на 63 млрд куб. м в рік. Тепер у "Газпромі" налаштовані будувати мінімум одну - максимум дві нитки чорноморської магістралі.
Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.
В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".
За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.
Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.