UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина не повинна втягувати НАТО у свій конфлікт з Україною – Білий дім

Вашингтон наполягає на припиненні зловживання Угорщиною своєю роллю у НАТО з метою тиску на Україну.

Вашингтон закликав уряд Угорщини припинити втягувати НАТО у конфлікт з українськими властями, що стосується мовного закону в Україні, заявила високопоставлений представник адміністрації США, виступаючи в п'ятницю, 10 травня, на спеціальному телефонному брифінгу для журналістів, повідомляє ТАСС.

Прес-брифінг проводився з нагоди прибуття до Вашингтона прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана 13 травня. Представник адміністрації президента СШа Дональда Трампа підкреслила, що Вашингтон наполягає на припиненні зловживання Угорщиною своєю роллю в НАТО з метою тиску на Україну.

"По суті, ми намагаємося домогтися від Угорщини відмови від спроб інтернаціоналізувати свій спір з Україною з приводу її закону про мову, не використовувати у цих цілях (міжнародні) інститути. Нас це дуже турбує. Ми намагаємося пояснити, що це просто недоречно", − зазначила вона.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджений як основний у функціонуванні в державних установах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту. В законі містяться рекомендації Венеціанської комісії щодо врахування інтересів національних меншин згідно з міжнародними зобов'язаннями України.

Як відомо, Угорщина також незадоволена прийнятим законом про освіту і звинуватила Україну в недотриманні прав меншин і оголосила про блокаду європейських і євроатлантичних прагнень України. Будапешт продовжує блокувати усі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. Він вважає, що цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалася". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливо не тільки для України, але і для країн альянсу.