UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода ОПЕК+ про скорочення видобутку майже не вплинула на ринок нафти

Аналітики США вважають, що накопичені величезні запаси нафти ще довго будуть забезпечувати низькі ціни.

Після того, як найбільші нафтовидобувні країни домовилися про скорочення видобутку на 10 мільйонів барелів на добу, нафтові ф'ючерси практично не змінилися, а фахівці вважають, що таке зниження видобутку не змінить співвідношення скоротившогося попиту і надмірної пропозиції на ринку, повідомляє Reuters.

До 23:09 за Гринвічем ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 21 цент - до 31,69 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки WTI подорожчали на 21 цент - до 22,97 доларів за барель.

Аналітики банку Morgan Stanley припускають коливання ціни Brent до 25 доларів і WTI до 22,50 доларів за барель, звертаючи увагу, що названі ОПЕК цифри скорочення видобутку поки не можуть перекрити надлишкову пропозицію на ринку, з урахуванням великих запасів нафти, накопичених в умовах різкого падіння попиту.

В ОПЕК+ радять проявити солідарність і скоротити видобуток країнам, що не входять в організацію експортерів, таких як Сполучені Штати, Канада, Бразилія і Норвегія - хоча б на 5 мільйонів барелів на добу. Канада і Норвегія згодні з цією ідеєю, але в США антимонопольне законодавство не дозволяє впливати на ціни, вступаючи в домовленості з такими організаціями як ОПЕК. У США вже заявляють, що через низький попит їхній видобуток і так скоротився на 2 мільйони барелів на добу.

Читайте також: Завершення нафтової війни: Країни ОПЕК+ домовилися про угоду

Експерти скептично оцінювали угода ОПЕК+ і можливий ефект від нього. У той же час, напередодні угоди очікувалося падіння цін нижче 10 доларів за барель.

Про вплив рішення країн ОПЕК на ціну нафти та наслідки для світового ринку також писав оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко в статті "Залиті нафтою".