Близько 300 осіб в Токіо прийняли в понеділок участь у перших навчаннях з евакуації населення на випадок ракетної загрози з боку іноземної держави, повідомляє Reuters.
Під час навчань через гучномовці була оголошена навчальна тривога в одному окремо обраному центральному районі міста - Бунке, де розташовані стадіон "Токіо доум" і популярний парк атракціонів. Тривога тривала близько десяти хвилин.
Навчання проводилися за ініціативою уряду Японії, протипожежної служби країни і адміністрації Токіо, а також самого району Бунке.
За легендою навчань, одна з країн нібито здійснила пуск балістичної ракети, яка може пролетіти над територією Японією. Отримавши екстрене повідомлення про це по системі оповіщення через гучномовці на подвір'ї місцевої школи, перехожі повинні були сховатися в підземних переходах або на станціях метро.
Раніше аналогічні навчання з евакуації проводилися і в інших районах Японії. Приводом для них стали запуски балістичних ракет КНДР, як мінімум, дві з яких пролітали над територією Японії.
Як зазначає видання, хоча і є надія на те, що участь Північної Кореї в зимових Олімпійських іграх в наступному місяці в Південній Кореї може допомогти розрядити напруженість у регіоні, Японія нарощує зусилля в підготовці своїх громадян до можливої війни.
У Токіо вважають, що загроза, що йде від балістичних ракет Пхеньяну і його ядерної зброї, поглиблюється.
Нагадаємо, 22 грудня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти північнокорейського режиму за розробку та випробування ядерної зброї та засобів її доставки.
Зокрема, з 1 січня до КНДР дозволено поставляти вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Крім того, до Північної Кореї заборонено ввозити продовольчу і сільськогосподарську продукцію, електричні прилади, землю, камінь, дерево, промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".