UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВООЗ розкритикували стратегію розподілу вакцини у світі

Це може призвести до додаткової мутації вірусу. 

У Всесвітній організації охорони здоров'я розкритикували те, як у світі розподіляють вакцину проти коронавірусу, внаслідок чого третя частина усіх зроблених щеплень припадає на 10 країн світу. Про це йдеться у спільному звіті глави відомства Тедроса Аданома Гебрейєсуса і виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Фор.

Сьогодні у світі залишилося майже 130 країн з населенням в понад 2,5 млрд, де ще не зробили жодного щеплення. 

«Ця провальна стратегія буде коштувати життів і засобів до існування, дасть вірусу додаткову можливість мутувати і уникнути вакцинації, а також підірве відновлення світової економіки», — зазначили чиновники.

У ВООЗ та ЮНІСЕФ закликали країни розподіляти вакцину таким чином, щоб покласти край пандемії коронавірусу. До того ж, запас препаратів на сьогодні залишається обмеженим. 

Читайте також: ВООЗ схвалила вакцину AstraZeneca для осіб старше 65 років

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.