UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Варшаві пропонують перейменувати одну з вулиць на "Героїв Майдану" - Wyborcza

Активісти пропонують "розмістити" вулицю, названу на честь учасників української революції, поряд зі сквером Тараса Шевченка.

В міськраді Варшави зареєстрували петицію про перейменування частини вулиці Шпацерової на Героїв Майдану, щоб увіковічити людей, які загинули під час протестів у Києві.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza, додаючи, що під петицією підписалися понад 200 людей. Згідно з пропозицією документу, вулиця Героїв Майдану повинна з'явитися в столиці Польщі між вулицями Клоновою і Говорка, яка прилягає до скверу Тараса Шевченка.

"Ініціатива з'явилася відразу після подій на Майдані два роки тому. Тоді з'явилася група в Facebook, учасники якої підтримували ідею присвятити назву однієї з варшавських вулиць героям, які боролися на Майдані. В травні минулого року з'явилася ініціативна група з 20 осіб, серед яких були депутати, урядовці, громадські діячі і просто громадяни", - пояснив член правління фундації Otwarty Dialog Томаш Чувара.

Він пояснив, що ініціатори зібрали необхідну кількість підписів і сьогодні подали звернення до Відділу Геодезії і кадастру уряду столичного міста Варшава про присвоєння одній з вулиць назви на честь Героїв Майдану.

Місце, де ініціатори пропонують "розмістити" таку вулицю, не випадкове. Адже саме в сквері Тараса Шевченка проходили чи брали початок більшість акцій солідарності і підтримки мешканців Варшави з українцями на Майдані.

Нагадаємо, що 18 лютого виповнилося два роки кривавим подіям на Майдані Незалежності, під час яких було розстріляно активістів.

Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".