UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині продовжили надзвичайний стан

Обмежувальні заходи передбачають заборону масових зібрань і контроль над засобами передачі інформації.

В Туреччині з середи, 19 жовтня, продовжили дію режиму надзвичайного стану, введеного в липні після невдалої спроби військового перевороту в країні. Про введення режиму НС оголосив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який не виключив, що продовжить режим і надалі, повідомляє DW.

Обмежувальні заходи передбачають запровадження нагляду над усіма засобами передачі інформації, видання друкованої продукції тільки за спеціальним дозволом, заборона пересування і проведення зборів у визначений час і в певних місцях, посилену охорону для окремих осіб та установ, контроль над публічними уявленнями і шоу. Також в рамках дії режиму НС влади можуть заборонити діяльність більшості профспілок, а працівники будь-якого підприємства чи організації можуть бути відправлені у примусову відпустку терміном до 3 місяців.

Раніше повідомлялося, що в столиці Туреччини Анкарі у зв'язку з загрозою терактів до кінця листопада 2016 року заборонили будь-які масові заходи.

В кінці вересня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що режим надзвичайного стану в Туреччині може бути продовжений на термін до 12 місяців.

Нагадаємо, режим надзвичайного стану в Туреччині терміном на три місяці ввели в липні, незабаром після провальної спроби здійснення в країні державного перевороту 15 липня.

Нагадаємо, режим надзвичайного стану в Туреччині терміном на три місяці ввели в липні, незабаром після провальної спроби здійснення в країні державного перевороту 15 липня.

Через спробу перевороту, в ході першої хвилі чисток, не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.