UA / RU
Підтримати ZN.ua

У тунелі під Ла-Маншем зупинили рух поїздів через спробу прориву біженців

Більше 100 мігрантів спробували прорватися в Великобританію з боку Франції.

Компанія Eurotunnel зупинила рух пасажирських та вантажних поїздів під Ла-Маншем після того, як понад 100 біженців спробували увірватися у французький термінал, передає BBC.

Французька влада повідомила, що вони стримують біженців і виводять їх з тунелю.

Прес-секретар Eurotunnel назвав цей інцидент "масованим вторгненням дуже великий і скоординованої групи мігрантів".

"Вони прибули, будучи добре організованими, прорвали огорожі і всі чітко знали, куди їм треба йти", - додав прес-секретар Eurotunnel.

Повідомляється, що рух поїздів під Ла-Маншем було зупинено з міркувань безпеки, так як на рейках знаходилися люди.

Читайте також: Німеччина вважає незаконну торгівлю зброєю однією з причин кризи біженців

ООН заявила, що в Європу щодня прибувають 8 тисяч біженців. Глава МВС Австрії Джоанна Мікл-Лейтнер минулого тижня заявила, що біженці в більшості випадків не подавали прохання про надання їм притулку в таких країнах, як Хорватія та Словенія, що говорить про те, що вони шукали країну з найбільш привабливою економічною ситуацією.

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".