UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Це саме те, чого ми хотіли»: у Мінфіні США заявили, що уповільнили фінансові потоки в Росію

Азійські банки вирішили, що працювати з доларом вигідніше, ніж з Росією

Погроза Вашингтона накласти санкції на іноземні фінансові установи суттєво вплинула на фінансові потоки між Росією і такими країнами, як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати і Казахстан, заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо. За його словами, звіти фінансових установ свідчать про зниження руху коштів після того, як у грудні Вашингтон видав указ, що загрожує санкціями фінансовим установам у третіх країнах, які допомагають Росії обходити західні санкції, введені через її вторгнення в Україну.

«У даних, які я можу бачити, я бачу значну різницю з точки зору фінансових потоків, які були ... потенційно заблоковані установами. І я чув про це також від деяких спостерігачів, які працюють в установах ... що вони застосовують більш обережний підхід до ведення будь-якого бізнесу з Росією, що є саме тим, чого ми хотіли», – сказав Адейемо в інтерв'ю агентству Reuters.

Читайте також: Нові санкції ЄС проти РФ: під обмеженнями компанії з Китаю, Індії, Туреччини та Казахстану – FT

Вашингтон і його союзники наклали тисячі санкцій на РФ через її вторгнення в Україну два роки тому і з тих пір намагаються перешкодити Росії обійти ці заходи. США неодноразово застерігали компанії від допомоги Москві в обході санкцій і націлювалися на фірми в ОАЕ, Туреччині та Китаї.

Адейемо сказав, що відділи комплаєнсу банків серйозно поставилися до указу, оскільки це був перший раз, коли Вашингтон заявив, що буде використовувати вторинні санкції. 

Читайте також: Держдеп США: Ми вітатимемо контакти між Туреччиною та Росією, якщо це допоможе припинити зловмисну діяльність Кремля

«Незабаром після цього, починаючи з їхніх керівників, вони почали вимагати зустрічей з нами, щоб сказати: «Що ми можемо зробити, щоб переконатися, що ми збережемо доступ до долара», – сказав він.

За словами Адейемо, це «були великі банки», які хотіли переконатися, що «вони на правильному боці». 

«Вони розуміли, що в кінцевому підсумку для них, навіть якщо вони можуть вести певний бізнес з Росією, він блідне в порівнянні з обсягом бізнесу, який вони ведуть зі Сполученими Штатами, або з бізнесом, який вони ведуть в доларах», – сказав Адейемо.

Читайте також: ОАЕ заборонили заходити у свої води танкерам під прапором Камеруну, які можуть перевозити нафту РФ

Нагадаємо, 23 лютого США запровадили нові санкції проти Росії, спрямовані проти понад 500 осіб та організацій – у відповідь на вторгнення Москви в Україну і смерть російського опозиційного лідера Алєксєя Навального. Але вони не стосувалися банківських установ.  

Китай та Росія у 2023 році досягли рекордних показників щодо двосторонньої торгівлі у обсязі 240 млрд доларів, збільшившись на 26,3% порівняно з попереднім роком. На думку аналітиків The Economist, комерційний потенціал Азії допомагає підтримувати військову економіку Росії.